• Vzory žiadostí pre žiakov a rodičov

• VZOR_-_ŽIADOSŤ_o_UVOĽNENIE_Z_VYUČOVANIA

• podáva sa RŠ v prípade, ak neprítomnosť žiaka na vyučovaní bude trvať viac ako dva po sebe nasledujúce dni. V takomto prípade musí byť žiadosť doručená RŠ najmenej päť pracovných dní pred začiatkom predpokladanej neprítomnosti na vyučovaní s vedomím triedneho učiteľa. Ak sa žiak nezúčastní na vyučovaní bez súhlasu RŠ, bude jeho absencia hodnotená ako neospravedlnená. Žiadosť je vybavená písomným vyjadrením RŠ, ktoré dáva na vedomie triednemu učiteľovi a žiadateľovi.

VZOR_-_ŽIADOSŤ_o_predĺženie_klasifikačného_obdobia

• podáva sa RŠ v prípade, ak nemožno žiaka vyskúšať a klasifikovať v riadnom termíne  v prvom polroku alebo v riadnom termíne v druhom polroku školského roka. Žiadosť je vybavená vždy rozhodnutím RŠ.

VZOR_-_ŽIADOSŤ_o_povolenie_vykonať_opravnú_skúšku

• podáva sa RŠ v prípade, že žiak dosiahol na konci druhého polroka školského roka najviac z dvoch povinných vyučovacích predmetov prospech nedostatočný. Žiadosť je vybavená vždy rozhodnutím RŠ.

VZOR_-_Žiadosť_o_oslobodenie__z_vyučovania_TELESNÁ_A_ŠPORTOVÁ_VÝCHOVA

• podáva sa RŠ v prípade, že žiak zo zdravotných dôvodov na základe písomného odporúčania lekára nemôže absolvovať vyučovanie predmetu alebo nemôže vykonávať všetky telesné úkony spojené s vyučovaním predmetu. Žiadosť je vybavená vždy rozhodnutím RŠ